Renowacje Drewna

W Time-Out oferujemy szeroki zakres usług w zakresie renowacji mebli, drzwi, futryn, schodów i podłóg. Nasz rodzinny zespół pasjonatów może pomóc we wszystkim, od szlifowania i malowanie po montaż i naprawy.

Czytaj dalej i poznaj cechy poszczególnych procedur oraz poznaj niewiarygodne renowacje!

Renowacje Foteli i Krzeseł

Renowacja Foteli, Krzeseł ze względu na często użyte materiały jest skomplikowana i wymaga wiedzy oraz umięjętności, w tym również tapicerskich.


Wykonanie Foteli i Krzeseł z drewna bukowego jako materiału nadającego się idealnie do gięcia jest wyzwaniem w trakcie renowacji, napraw oraz pokrywania powłokami docelowymi.
Elementy gięte, łuki, asymetryczne części stwarzają zapewnienie innych, niestandardowych technik stolarskich.


Pokrycia materiałowe, tapicerskie są narażone na zabrudzenia i uszkodzenia. W związku z tym należy używać wyłącznie odpowiednich, trwałych, dedykowanych materiałów.

Pociągnij suwak i zobacz efekt!

Renowacje Drzwi i Futryn Wewn.

Renowacja Drzwi i Futryn Wewnętrznych służy często nie tylko naprawie, odświeżeniu koloru, ale także całkowitej przemianie kolorystycznej pozwalającej na dostosowanie lub zmianę wizerunku pomieszczenia.

Stare, pozornie zniszczone drzwi i futryny mogą po renowacji być wizytówką domu, pomieszczenia, w którym się znajdują. Należy jednak właściwie ocenić stan drewna, zastosowanych wcześniej powłok w celu uzycia prawidłowych narzedzi i środków konserwacji.

Kolor dla nowych drzwi i futryn możemy dowolnie dobierać i stosować zgodnie ze swoją koncepcją i wizją.

Zainteresowały Cię nasze usługi?

Renowacje Drzwi i Futryn Zewn.

Renowacja Drzwi i Futryn zewnętrznych ze względu na ich przeznaczenie musi odbywać się wieloetapowo przy zachowaniu i zastosowaniu wyłącznie odpowiednich do tego celu materiałów.


Proces czyszczenia ze starej powłoki, jej usunięcie, naprawa miejscowa pozwala na prawidłowe i bezpieczne użytkowanie elementów po renowacji. Umiejętność doboru odpowiednich narzędzi, materiałów szlifierskich skutkować będzie odpowiednim przygotowaniem drewna do dalszych prac.


Środki użyte do pokryć, podkłady, lakiery muszą spełniać odpowiednie normy ze względu na narażenie na czynniki atmosferyczne. Fachowa wiedza z zakresu nakładania powłok poliuretanowych, zabezpieczenia drewna oraz czasu i temperatury ich nakłaania przełoży się na oczekiwany pozytywny efekt końcowy.

Renowacje Kredensów, Komód, Witryn

Odrestaurowywanie Kredensów, Witryn, Komód charakteryzuje się stosunkowo długim procesem pracy, ze względu na gabaryt oraz złożoność budowy. Zastosowane często przeszklenia, zdobienia, intarsje wymagają szerszego nakładu pracy oraz zastosowania technik w jakich pierwotnie były wykonane.

Uzyskanie oczekiwanego efektu zbliżonego do oryginału wiąże się również z użyciem powłok malarskich, lakierniczych, naprawczych w technologii z danej epoki wykonania mebla. Właściwe odrestaurowanie pozwoli na wieloletnie użytkowanie i wyeksponowanie mebla w naszym otoczeniu.

Renowacje Stołów, Biurek

Renowacja stołów, biurek wymaga wieloetapowego nakładu prac i zastosowania wymagających pokryć docelowyc. Związane z tym są przede wszystkim właściwości użytkowe blatów.


Prawidłowa kolejność prac i zastosowanych materiałów, odpowiednie czynności między nakładaniem poszczególnych warstw pokrycia przełożą się na wieloletnią trwałość mebla.

Zainteresowały Cię nasze usługi?

© Time-Out.com.pl 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Plików Cookies

Time Out Piotr Ochimowski

Gawędy 5, 85-055 Bydgoszcz

tel: 796 012 912

@: kontakt@time-out.com.pl

Strona produkcji ITMakeovers.pl